Dy shqiptarë 40 vjeç dhe 31 vjeç humbin jeten nga treni ne Gjermani. Foto

Dy shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Gjermani.

Admir Seta 40 vjeç, dhe Leutrim Hyseni 31 vjeç u përplasën mbrëmjen e djeshme, 16 dhjetor, për vdekje nga një tren në zonën midis Christof-Ruthof-Weg dhe Otto-Suhr-Ring në Mainz-Kastel.

Mediet gjermane bëjnë me dije se ngjarja ndodhi kur dy shqiptarët nga Podujeva e Kosovës, po kalonin shinat e trenit.

Autoritetet vendase po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit hekurudhor, që i mori jetën dy shqiptarëve.


Kalimi i shinave hekurudhore në zonën midis Christof-Ruthof-Weg dhe Otto-Suhr-Ring në Mainz-Kastel përfundoi në mënyrë tragjike për një 40-vjeçar Wiesbadener dhe një 31-vjeçar .

Sipas statusit hetimit policor, burrat e kanë anashkaluar trenin që po afrohej rreth orës 18:05 të së premtes. Me gjithë frenimin emergjent të drejtuesit të mjetit, i cili është nisur menjëherë, hekurudha i kapi dy personat.