Dy te rinj rrembejne nje vajze 13-vjecare dhe kryejn mardhenie me te

KOSOVE- Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Kosove ku mesohet se vajze 13 vjecare eshte rrembyer nga dy persona me te rritur 20 dhe 37 vjeç dhe ma pas ata kane kryer mardhenie seksuale.

Ngjarja ka ndodhu ne Llapushnik të Drenasit ku dy te rinjt e kane marre ne shtepi 13 vjecaren dhe kane abuzuar ndaj saj.

Emrat dy te rinjve jane Luan Foniqi, 20-vjeçar dhe Dashnim Xhaferi, 37-vjeçar.

Vajza nuk gjihej nga prinderit dhe eshte raportuar e zhdukur dhe me pas eshte gjetur ne shtepine e te rinjve. Ajo eshte derguar ne spital per te marre ndihmen nga ekimi mjeksor.