Dy te rinj shqiptar humbin jeten ne Itali mbremjen e djeshme

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Itali ku mesohet se dy te rinje shqiptar kane humbur ne aksident.

Ngjarja ka ndodhur ne Casilina, mes Colleferro dhe Anagni në Itali.

Shoferi humbi kontrollin e makinës dhe me pas ka pesuar aksident dhe vetura është përmbysur me pas makina ka marr flake dhe dy te rinjte kane humbur jeten.

Në bagazhin e makinës u gjetën mjete për vjedhje, si dhe vetë mjeti rezultonte i vjedhur.

Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur shkaqet e ngjarjes se rende.