E akuzuae ia realizoi Edi Rama ëndrrën “Sanremo”, Alketa Vejsiu si rrallën sherë flet për bashkëshortin!Ja cfare thote ajo

Surpriza me e bukur qe po perjeton sot Alketa Vejsiu eshte se ajo do te jete pjese e Sanrremos dhe kjo e ka lumturuar ate pa mase.Eshte nje enderr e saj qe ajo ka dashur prej kohesh te jete pjese e saj.Por ka qene dhe bashkeshorti qe e suporton gjithmon ne endrrat e saj dhe i jep force per me shume.

Ajo per kete ngjarje falenderon bashkeshortin e saj.

Por ja cfare thote Alekta Vejsiu per bashkeshortin e saj:”E shkrova këtë monolog duke parë një yll në qiell ca kohë më parë. Çdo fjalë është e vërtet dhe e ndjerë, por mbi të gjitha e jetuar. Në këto tre vite kam trokitur në shumë dyer në Itali, nuk ka qenë e thjeshtë. Sekreti është që kam pasur nxitjen dhe mbështetjen e njeriut që dashuroj, i cili më ka mësuar se kur e do një grua fort duhet ta mbështesësh në ëndrrat e saj. “Mos u dorëzo, ti do t’ja dalësh!” Dashuria, forca dhe frymëzimi im. Për këtë jam vajzë me fat.”