“E nise duke shperndare qese me ushqime ndersa sot Opinionist te Big Brother “, Arbër Hajdari i pervishet komentuesve

0
67

Big Brother VIP nisi këtë martë sezonin e ri pas 4 vitesh pushim. Vëmendja ishte shumë e madhe, për banorët dhe opinionistët që merrnin pjesë në këtë format me personazhe të famshme. Një prej opinionistëve ishte dhe drejtuesi i fondacionit bamirës “Fundjavë Ndryshe” Arbër Hajdari.

Ky i fundit u akuzua dhe paragjykua shumë në media dhe në rrjetet sociale për pjesëmarrjen e tij. Madje disa media kanë publikuar dhe një foto të xhaketës që ai kishte veshur natën kur startoi BBV, shkruan newsbomb.al. Sipas tyre, ajo kushtonte plot 1.000 dollarë.

Fansat u irrituan shumë, madhe dhe vetë mbështetësit e Arbrit, të cilët i kanë shkruar në profilin zyrtar në Facebook, për faktin sesi një person që mbledh të ardhura për bamirësi, shfaqet në një emision dhe me veshje me çmim marramendës. Megjithatë, ka dhe nga ata komentues që e mbështesin drejtuesin e “Fundjavë Ndryshe” në morinë e sulmeve.

Sot, Arbër Hajdari ka vendosur t’ju përgjigjet vetë disa prej tyre, duke replikuar me komente në rrjetet sociale, shkruan newsbomb.al. Një zonje që i thotë se ishte suprizuar kur e kishte parë në televizion, pasi ai merret me bamirësi,

Arbri i përgjigjet:

E dashur Luiza, Se kuptoj kte pjesen e qeskave, por qeskat kane qene ushqimi i perditshem per shume njerez ne nevoje. Une drejtoj Fundjave Ndryshe, e cila tashme eshte nje sistem ndermjetesimi qe perkrah te pamundurit.

Kjo nuk dmth, qe Arbri nuk ka nje jete te tijen, dhe qe smund te behet pjese e nje spektakli per te dhene mendimet e opinionet e tij. Mos e ngaterroni punen time, me jeten time. Une skam ber asgje per turp, ju mund ti jepni cfare ngjyre te doni ju ksaj teme.

Më poshtë, ne po publikojmë disa replika te Arbrit me komentuesit në profilin e tij: