E pabesueshme por ndodh vetem ne Pogradec, dhëndri shqiptar hap dasmën duke i kënduar nuses me muzikë serbe

Vetem ne shqiperi ndodhin gjera te tilla kur dasma nis me kenge serbe.

Jemi në një dasëm në qytetin e Pogradecit dhe është momenti i hapjes së dasmes kur dhëndri shfaqet duke i kënduar nuses me një përkushtim dhe dashuri për t’u admiruar. Vargjet janë vërtet të bukur dhe ne serbisht dhe gjithçka duket mjaft romantike… por problemi eshte se aty degjohet nje kenge serbisht dhe kjo ta vret veshit.Te hapesh nje dasem me kenge serbisht duke e cuditshme por ja qe ne shqiperi ndodh cdo gje.

Eshte e habitshme kur shikon se si ne dasem shqiptare kendohet serbisht kur ne shqiperi ka me mijra kenge shqiptare per te hapur nje dasem.

Tradita shqiptare jane gjithmone te bukura dhe ne duhet ti ruajm ato brez pas brezi.

Jo njeri e hap dasmen me kenge serbe tjteri me kenge polake e nje me kenge kineze e nje me kenge ruse.

Po kenget shqiptare kush do i kendoj?