Embelsira me e mire spanjolle. Hit ne te gjithe boten

0
69

Receta më e mirë për Churros spanjoll

Përbërësit:
140 g miell,
220 ml ujë
40 g gjalpë,
2 vezë,
pak kripe
1 lugë sheqer

Ne nje tigan shkrijme gjalpin, sheqerin, kripen dhe ujin.
Aty sa te krohet shtojme miellin dhe trazojme
Pasi i kemi rrahur pak vezet dhe vaniljen bashke i shtojme tek brumi i krijuar
Oasi shohim se duke trazuar brumi eshte gati e vendosim ne qese kuzhine dhe i japim forma
Format i skuqim ne vaj qe fillimisht nuk eshte shume i nxehte
I heqim nga zjarri dhe lyejm ne sheqer ose cokollate

Shperndajeni ne profilet tuaja nese ju pelqen