Familja shkon me pushime. Vajza 8 vjecare humb jeten ne pishinë

Një vajzë e vogël 8 vjecare ka humbur jeten në pishinën e një hoteli dhe trupin e saj e gjetën 20 metra thellë brenda një tubi te pishines.

Familja e saj kishin shkuar me pushime por ditet e bukura u kthyen ne nje ngjarje te rende per ta.

Vajza u raportua fillimisht e zhdukur në orën 17:45 pasi familja e saj nuk ishte në gjendje ta lokalizonte atë në ambientet e hotelit pasi ajo kishte shkuar për të notuar në pishinën te vogel.

Të gjithë drejtuesit dhe stafi u angazhuan që të kërkonin vogëlushen në resortin e madh.

Te gjithe u angazhuan per te gjetur femijen dhe me pas ishin zjarrfikesit qe e gjeten vajzen te ngecur ne tubat e pishines. Edhe pse zjarrefikesit u perpoqen ta nxirrnin me shpejtesi vajzen e vogel ajo nuk ja doli qe te shpetonte.

Familja ka bere ngjarjen publike per ti treguar prinderve qe duhet te jene me te kujdesshem kur shkoni me pushime dhe te jeni gjithmon prane femijeve. Nje gabim i vogel ishte fatal per familjen tone. Ndaj tregohuni vigjilent ndaj femijeve kur jeni me pushime transmeton shiko.news