‘Fluturoi si shqiponje’ nga kati i 5 pas tërmetit ja cfare urimi te bukur qe merre sot Aureli

Djali me guximtar dhe djali me trim i 26 nentori te 2019.Do te mbetet ne memorien e gjithe shqiptareve si djali qe i shpetoi termetit.

Pas visites se kryeministrit Rama dhe takimit me Ronaldon tani ai eshte duke shikuar nje ndjeshje futbolli te organizuar nga Air Albania.

Djali 10 vjecar ka marr nje urim nga gazetari Fatmir Popja.Dhe ky eshte nje xhest shume i bukur.

Ai shkruan:“I urova shëndet të plotë, jetë të gjatë dhe veç ditë të bukura në rrugëtimin e jetës dhe së bashku fiksuam një foto në eventin e organizuar në Air Albania mbrëmjen e të Premtes së 10 Janarit 2020 , mundësuar nga sindikata e futbollistëve shqiptarë. Të gjitha të ardhurat e mbledhura nga ky organizim do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti”.