Gjoks pule me Patate furre

Përbërësit

1 koncentrat pule
1 patate
1 gjoks pule
pak vaj ulliri
rozmarinë
1 thelpi hudhër
1/2 gotë ujë
kripë
piper

Përgatitja
Në një tavë të vogël, shtoni pak vaj ulliri dhe vendosni patatet e prerë në feta.Më pas i shtoni hudhrat, rozmarinën , ujin dhe koncentratin e thërrmuar . Vendoseni në furrë për 30 minuta.Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri,vendosni një thelpi hudhër, pak rozmarinë dhe skuqni gjoksin e pulës, pasi e keni marinuar më parë me kripë dhe piper. Më pas ia vendosni tavës. Shijojeni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *