Harron tenxheren me qumesht ne zjarr digjet e gjithe shtepia ne Berat

Nje shtepi eshet djegur ne qytetin e Beratit ku mesohet pasi pjestare te familjes po zienin tenxheren me qumesht ata a kane harruar tenxhern ne stufe dhe si pasoje shtepia ka marre flake.

Pjestar te familjes kane lene ne zjarr qumeshtin dhe kane ikur nga shtepia por ishin komshinjte e tyre qe lajmeruan zjarrfikesit.

Ngjarja ka ndodhur ne lagjen “30-Vjetori” pas zjarrit te rene ne shtepi jane demtuar shume materiale ne shtepi.

Fatmiresishte nuk ka pasur humbje jete transmeton shiko.news