Histori shqiptare – Vajza kërkon të pajtohet me nënën pas 7 vitesh, por ajo e refuzon dhe largohet pa e përqafuar

Ne emisionin ‘Dua te te bej te lumtur kesaj radhe ishte e ftuar vajza e quajtur Silvana, e cila kishte 7 vjet qe nuk fliste me mamane dhe vellain e saj.

Arsyeja per kete ishte lidhja qe ajo kishte krijuar. Silvana kishte qene e martuar dhe jetonte ne Greqi por atje njeh dike tjeter dhe dashurohet. Nga kjo lidhje e re ajo ka sjelle ne jete edhe nje vajze.

Ne emision ajo ka ftuar nenen e saj Fatmiren per te kerkuar nje mudnesi per ribashkim.

Silvana na habiti kur tregoi se prinderit e kishin fejuar qe ne moshen 10 vjecare por kete nena e mohoi duke pergenjeshtruar me fjalet: “Është fejuar me dëshirën e saj, madje shpeshherë më thoshte është jeta ime e di unë se çfarë bëj, mos ndërhyni!”.

Madje gjate debatit ndermejt tyre doli ne pah edhe konflikti i pronave qe kane pasur ato se bashku per pronesine e shtepise.

Silvana pretendoi se i takon nje pjese e shtepise sepse eshte ndertuar nga parate qe ajo u dergonte prinderve.

Ndersa e ema i tha se shtepia ku ajo banon e kane ndertuar nga kontributi iasaj vete dhe babait te Silvanes.

Po megjithese Arbana u mundua te pajtonte nenen me vajzen e saj, Fatmira refuzoi dhe u largua pa e perqafuar te bijen

Burimi: top-channel.tv