Humb jeten diten e sotme aktori i njohur ne moshen 72 vjecare

0
3842

Aktori LEGJENDAR britanik Robbie Coltrane ka humbur jeten në moshën 72-vjeçare.

Thesari kombëtar , i njohur më së shumti për lojën e kujdestarit të dashur të Hogwarts, Hagrid në Harry Potter , ai humbi jeten të premten.

Coltrane fitoi njohjen mbarëbotërore si gjiganti i butë në të tetë filmat e Harry Potter dhe si Valentin Dmitrovich Zukovsky në filmat e James Bond -it GoldenEye dhe The World Is Not Enough.

“Robbie ishte një talent unik, duke ndarë çmimin e Librit të Rekordeve Guinness për fitimin e tre radhazi Baftas për aktorin më të mirë për portretizimin e Fitz në serialin Cracker të Granada TV në 1994, 1995 dhe 1996 me Sir Michael Gambon.