Humb jeten mengjesin e sotem 34 vjecari kengetari dhe aktori i njohur

0
1572

Aaron Carter kengetar dhe aktor i njohur u gjet pa jete diten e sotme në moshën 34-vjeçare.

Muzikanti u zbulua të shtunën në mëngjes në shtëpinë e tij në Lancaster, Kaliforni, sipas TMZ, i cili raportoi i pari lajmin.

Carter, i njohur më së miri për përparimin e tij në LP Aaron’s Party (Come Get It) dhe këngë si “That’s How I Beat Shaq” dhe “I Want Candy”, ishte vëllai më i vogël i Nick Carter të Backstreet Boys dhe filloi hapjen e tij për ansambël përpara se të shfaqej në programe si Lizzie McGuire dhe të shihte botën vetë. Vdekja e tij vjen pasi fansat në internet dhe fytyrat e famshme njësoj vajtuan humbjen në rrjetet sociale.


“Fama në një moshë të re është shpesh më shumë një mallkim sesa një bekim dhe të mbijetosh nuk është e lehtë”, shkroi këngëtarja Dianne Warren në Twitter. “RIP Aaron Carter.”