Humb jeten ne Itali 19 vjecarja shqiptare

Nje ngjarje e rende eshte regjistrua ne Itali diten e sotme ku mesohet se dy vajza kane humbur jeten nga nje aksident.

Njera nga vajzat eshte identifikuar si Eralda Spahillari ne moshen 19 vjecare.

Edhe pse e derguan ne spital ajo nuk arriti te jetonte.

Ekipi i shpetimit ka ardhur me shpejtesi ne vendngjarje.

Edhe pse u dha ndihma e shpejte te dy vajzat nuk jetuan dot dhe tashme jane duke u kryer hetimet ne vendngajrje. Ndersa shoferi eshte derguar ne spital dhe gjendja e tij eshte e stabilizuar.