Qytetari nga Kavaja bleu luleshtrydhe por cuditet cfare gjen brenda ne pako

KAVAJE-Qytetari ka blere diten e sotme dy kuti me luleshtrydhe dhe me pas ka ikur ne shtepi per ti ngren me familjaret.

Por kur hapi pakon ai mbeti pa fjale nga madhesia e luleshtrydheve.

Nje kokerr luleshtrydhe sa nje kokerr molle. Dhe kjo e ka cuditur qytetarin.

Si ka mundesi nje luleshtrydhe kaq e madhe? Dhe aq me teper te habit se tashme ne fillim te pranveres te kete kaq shume prodhim sa kokrra te jete kaq e madhe.
Qytetaret habiten cdo dite se si prodhimet qe nuk jane te stines kane tashme prodhime te majme dhe te shumta ne sasi sa te kene marketet plot kudo ne vend