Humb jeten ne moshen 16 vjecare djali i kengetarit te njohur.

0
362

Të martën, kantautori i njohur Austin, Ben Kweller njoftoi vdekjen e djalit të tij, Dorian. Ai ishte vetem 16 vjec.

Në një postim në Instagram , Kweller tha se Dorian u vra të hënën në mbrëmje në një aksident me makinë.Dhe se nuk mundi te jetonte nga plaget e marra.

“Ai thjesht ishte një person i mrekullueshëm, i talentuar, i kujdesshëm që donte që të gjithë të ishin të lumtur,” tha miku i Dorianit, Collin Beck.

Dorian ishte një muzikant, ashtu si Kweller, dhe publikoi disa këngë me emrin Zev, sipas një artikulli nga Entertainment Tonight News .

Dorian ishte nënshkruar me kompaninë diskografike pasi ai ishte nje gjeni ne muzik.

Bota humbi nje muzikant te talentuar.