Humb jeten ne moshen 17 vjecare vajza nga Kosova

Nje lajm i rende vjen nga Kosova ku nje vajze 17 vjecare ka hubur jeten pas nje aksidenti me motor.

Lediona Hajdari ka ndërruar jetë, duke mos arritur t’i shpëtojë plagëve të marra.

Lajmin për vdekjen e saj e saj e kanë bërë të ditur familjarët përmes rrjetit social.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e familjarëve, varrimi i së ndjerës do të bëhet me datë 12 qershor në varrezat e fshatit Dritan.

Nje humbje e madhe per familjen dhe per komunitetin ku ajo jetonte.