Humb jeten ne moshen 59 vjecare nja nga reperet me te mire

Reperi Coolio i cili arriti sukses të jashtëzakonshëm në vitet ’90 ishte për vizitë tek një mik i tij vonë pasditen e së mërkurës, kur ai ndërroi jetë.

Menaxheri për një kohë të gjatë i Coolio, Jarez , thotë se Coolio shkoi në tualet në shtëpinë e shokut të tij, por kur ai nuk doli me … shoku vazhdoi ta thërriste atë dhe përfundimisht hyri dhe e gjeti Coolio të shtrirë në dysheme.

Ai ishte nje nga reperet me te mire te viteve 90 me super hite boterore.Coolio, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr. , doli në skenën e repit të LA në fund të viteve 80, por shpërtheu në nivel kombëtar në 1995 kur publikoi “Gangsta’s Paradise” për kolonën zanore të filmit të Michelle Pfeiffer , “Dangerous Minds. ”

Kënga arriti në numrin 1 ne te gjitha hitparedet.

Coolio ishte 59 vjeç.