I bleu burrit dhuratë për Shën Valentin, gazetarja e njohur habitet nga reagimi i burrit te saj

Dhuratat ne daten e 14 shkurtit jane gjithmon me shaka apo partneret e shfrytezojne kete dite per te bere shaka te ndryshme keshtu ka ndodhur dhe me kete dite.

“San Valentino ditë e dashurisë, ndonëse vjen në ditë dimri je më e bukura ditë pranvere” këndonte këtu e 24 viteve të shkuara Ledina Çelo në “Këngët e Stinës”, por ja që për Fiori Dardhën dhe bashkëshortin e saj, regjisorin Donard Hasani, dita e sotme s’ka qenë aq pranverore siç sugjeron teksti. Përkundrazi ka nisur mysybet siç thotë populli. Dhe e dini pse? Sepse babai i Abelit në vend që të gëzohej për dhuratën e së shoqes, i ka kujtuar se kanë ca borxhe për të larë si uji, interneti apo kësti i kredisë.Ndaj ky 14 shkurt eshte ndryshe per ta.

Por ajo kete ngjarja e ke ndare me te tjeret ne rrejtet sociale duke i futur dhe nota humori.

“Më bëri namin se i kisha blerë dhuratë! Kemi dritat, ujin, internetin dhe këstin e kredisë për të paguar sot, ti merresh me budallallëqe. Zër mend, se je 40 vjeç!’ Këtë “40 vjeç” për Shën Valentin edhe mund të ma kursente…”, ka shkruar Fiori me humor, duke treguar një tjetër anë të festës së dashurisë. G(dhe mos thoni që e keni Shën Valentin përditë). Tani, këshillat i morët – ju mbetet vetëm të shijoni Shën Valentinin pa incidente nëpër këmbë.”- ka shkruar ajo.

Ndaj kjo ishte nje dhurate ndryshe per kete 14 shtator.Ne fakte jeta po behet me shume halle dhe fatura njera pas tjtetres.