Si te largoni eren e pakendshme te furres dhe ta pastroni ate.Truku qe e ben si te re ate

0
87

Aroma kur gatuan mbetet ne stufe dhe kjo eshte nje problem.Produkte te shumta reklamohen per te larguar kete arome por ato jane produkte qe mund te kesh problem me shendetin ndaj duhet te keni kujdes.

Por boll harxhuar para ja nje forme e re dhe e lehte per te pastruar pa harxhuar para.

Duhet vetem nje tas 1 limon dhe nje lecke per pastrim dhe me kete ju kurseni para.

Si fillim presim limonin ne feta dhe i vendosim ne nje tas me uje. Pastaj tasin e fusim nebrenda dhe e veme te nxehet per 3 minuta.

Me pas e lem brenda per 3 minuta te tjera ne menyre qe avujt e ujit me limon te shperbejne aromat qe kane mbetur brenda.

Ky avull gjithashtu do ju ndihmoje te pastroni edhe me mire mbetjet e vogla ushqimore dhe pastron ate.

Edhe me pas mund ta shpelajme me kete uje me limon qe na ka mbetur pasi kemi hequr tasin nga furra e stufes

Ne fund cdo gje do te mbaje ere pasterti.Dhe furra e stufes do te jete e paster dhe pa arome.