I moshuar shqiptar humb jeten ne Itali mbremjen e sotme

Nje ngjarje e rend ka ndodhur ne Itali ku mesohet se ka humbur jeten nje emigrant shqiptar.

I moshuari ishte duke ecur dhe eshte perplasur nga makina pasi binte shi i dendur dhe shoferi nuk e ka pare.

Ambulanca ka ardhur me shpejtesi ne vendngjarje por i moshuari nuk ka arritur te jetoje pasi kishte marre lindime te shumta ne trup.

Policia ka arrestuar shoferin dhe po punon per zbardhjen e ngjarjes. shiko.news