Iken diten e ngrota. Metereologia paralajmeron. Ja dita kur ulen temperaturat

0
5950

Duke nisur nga dita e nesërme do të kemi një ulje të lehtë të temperaturave të cilat do të vijojnë përgjatë gjithë javës.

Sipas sinoptikanes Lajda Porja, në fundjavë pritet të kemi temperatura tipike të vjeshtës ku në zonat malore temperaturat minimale pritet të arrijnë në 5 gradë celcius ndërsa ato maksimale në 25 gradë celcius.

Mengjesi dhe pasditja do te jete me vranesira dhe temperatura te ulta.

Priten qe temperaturat te ulen cdo dite deri ne fundjave. Dhe te rikthehet vjeshta serisht pas diteve te ngrohta qe lam pas.