Ilaç që shëron çdo sëmundje përveç “vdekjes”

0
486

Shkencëtarët kanë bërë me dije se farat e zeza shërojnë çdo sëmundje. Ata i kanë quajtur ilaçi natyror që shëron çdo sëmundje.

Po çfarë përmbajnë këto fara?

Ato që formojnë pjesën më të madhe të fuqisë së tyre janë: fosfat, kalcium, hekur, fosfor, karbohidrate dhe esenca. Sot, ato gjenden në forma të ndryshme dhe të larmishme: pluhur, vaj, krem, çaj dhe madje, edhe kapsula.

Atë mund ta gjeni gjithashtu në formën e sapunit. Fara e zezë nxit imunitetin (forcon mbrojtjen e sistemit imunitar), antiseptik, ndihmon tretjen e ushqimit, antiinflamatore, antialergjike, antibiotik natyral, antiastmatike dhe nxit kujtesën.

Këto fara ndihmojnë në shërimin e disa sëmundjeve: gripi, problemet me frymëmarrjen, astma,problemet e zemrës dhe presionin e gjakut, dhimbje dhëmbi, reumatizëm, dhimbje koke dhe marramendje, problemet me urinën dhe veshkat, problemet me fytyrën.

Fara e zezë mund të trajtojë edhe disa sëmundje të tjera që janë: injeksione, paraliza e fytyrës, ulcerat, urthi, diabeti, impotenca seksuale. Shkencëtarët kanë theksuar se fara e zezë shëron çdo sëmundje, përveç vdekjes.