Ja 5 arsyet pse ju vjen fatura e larte e dritave..mos harxhoni me para tani.

Kur spina futet ne prize filloj he harxhon korent sa do e vogel apo e madhe te jete fuqia qe harxhon ajo.Ndaj pasi te flini do ishte mire te hiqni cdo spine nga priza.Pervec frigoriferit.

Karikuesi i celularit i vogel por harxhimin e ka te mire nese e leni gjith diten ne prize.Pasi te mbaroni karikimin hiqeni nga priza.

Dhe mikrovala mendohet se harxhon pak por nese nuk e heq nga priza ajo harxhon 3w me shume.

E mira eshte ta heqesh nga priza.

Mos e mbani televizorin tuaj hapur nese nuk e perdorni apo nuk shikoni.

Makinerite qe bejn kafe pasi te beni kafe mos i leni ne prize por hiqini ato sepse ato ju harxhojn 3w.

Kompiuterat laptopat harxhojne energji elektrike dhe pse jane fikur deri ne 21w nese i leni ne prize.

Jane gjera te vogla por kur i mbledh te gjitha shtojne faturen tuaj te energjise elektirke.