Ja cfare ndodh nese e mbeshtjell tavolinen e hekurosjes me leter alumini

0
592

letra e alumint eshte bere nej nder produktet me te perdorura tashme ne kuzhinat tona dhe jo vetem. Tashme ne dime ta perdorim per te mbeshtjell produkte, per te pjekur ne furre, per te pastruar tigane dhe tenxhere, per te prehur gersheret etj.

Por sot do ju tregojme se si ta perdorni letren e aluminit per t`ju ndihmuar ne hekurosje.

Ju duhet nje rulo me leter alumini dhe asgje tjeter.

Tavolines suaj te hekurosjes hiqjani me kujdes mbulesen dhe poshte saj rrjeten qe mban copen dmth mbeshtilleni me leterj alumini. Pastaj vendosjani prap mbulesen e siperme qe eshte me llastik.

Filloni hekurosni si zakonisht e do te shikoni ndryshimin.
Letra e aluminit ne kete rast ndihmon te reflektohet nxehtesia me shpejt dhe i heq rrudhat nga te dyja anet pa patur nevoje te ktheni rrobat.
Ne rrobat e buta apo te mendafshta mbajeni hekurin 3-5 cm larg qe mos krijoje sheja gjate hekurosjes.

Kur ta provoni na komentoni rezultatin. Shiko.news