Ja sa vjec mbush sot Ndricim Xhepa.Do te mbeteni pa fjale kur te mesoni i cili dita dites sa vjen duke u rinuar.

0
305

Nje nga aktoret me te medhenje shqiptar Ndricim Xhepa feston sot 63 vjetorin.Dhe kjo eshte nje dite e vecante per te.

Ne faqen e saj ne Facebook Teatri Kombetar i uron aktorit ditën e lindjes, duke renditur disa prej roleve dhe filmave që ai ka luajtur gjatë karrierës së tij të pasur artistike.

Nje aktor shume i mire ne filma dhe ne teater dhe ka luajtur me qindra role perballe dhe me aktoret legjendar shqiptar.

Studimet i mbaroi në Institutin e Lartë të Arteve më 1979 dhe ka interpretuar mbi 30 role ne teater.

Ndricim Xhepa është shpallur 3 (tre) herë fitues i Kupës për ‘’Aktorin më të Mirë” në ‘Festivalet e Filmit’ në vitet: 1987, 1989 dhe 2000; 2 (dy) herë fitues i Çmimit “Aleksander Moisiu” për “Aktorin më të Mirë” në ‘Festivalin Kombëtar të Teatrit’ me 1986 dhe 1995.

Ne i urojme nje dite te bukur dhe plot filma te rinje ne vitet ne vazdhim.

Gjithashtu, ai mban titujt “’Artist i Merituar” dhe “Mjeshtër i Madh i Punës’’.