Ja truku si ti zbardhni rrobat e bardha

0
932

Veshjet me rroba të bardha janë një sfidë për t’u pastruar, sepse ato të kalojnë nga e bardha në të verdhë. Ka truke që mund të zbardhin veshjet e verdha pa përdorur klorin ose një substancë tjetër .

Truket për të hequr të verdhën nga rrobat e bardha

Këto ilaçe natyrale janë shumë efektive në heqjen e nuancës së verdhë.

Përbërësit:
Gjysëm filxhan sodë buke

1 kapak nga detergjenti juaj i preferuar

Përgatitja:
Lagni veshjen. Në një tas të madh, përzieni sodën e bukës dhe detergjentin me ujë. Fusni veshjen e verdhë dhe lëreni të pushojë për 20 minuta dhe fërkojeni butësisht dhe më pas shtoni disa pika limoni.

Përveç parandalimit të përhapjes së viruseve dhe baktereve, uthulla e bardhë është një pastrues i mrekullueshëm miqësor ndaj mjedisit.

Si të përdoret?
Përzieni ½ filxhan uthull të bardhë dhe detergjent.
Lani rrobat ashtu siç bëni rregullisht.
Nëse rrobat tuaja kanë njolla të verdha në sqetull dhe qafë, vendoseni uthullën direkt në zonë dhe lëreni të pushojë për 10 minuta.
Në fund shpëlajeni me ujë të ftohtë transmeton shiko.news

Si ta bëjmë atë?
Zieni 1 litër ujë dhe shtoni lëngun e 2 limonëve.
Lëreni veshjen për 30 minuta.
Fërkojeni aty ku janë njollat ​​dhe shpëlajeni veshjen.
Lani me detergjentin tuaj të zakonshëm.
Pasi të provoni këto truke, veshjet tuaja të bardha do të duken sërish si të rejatransmeton shiko.news