E diela rikthehet shirat. Ja qytete qe do preken nga reshjet dhe rrebeshe shiu

0
1176

Pritet qe kjo fundjave te kete ulje temperaturash dhe reshje shiu ne disa vende.

Ndersa e diela pritet qe te jete me reshje shiu priten rrebeshe e shtrëngata lokale shoqëruar me breshër e shkarkesa elektrike në intervale të shkurtra.

Qytet qe pritet te preken nga reshjet e shiut jane Elbasani, Berati Korca, Kukesi si dhe veriu i vendit.

Lajmi i mire eshte se nga e hena pritet te rriten serisht temepraturat duke risjellur dite te nxehta vere.