Jam Bleona Mata, te lutem me co ne shtepi, deshmia e re qe ajo eshte afer Shqiperise

Ne emisionin pa gjurme esht rikthyer historia e Bleona Mates.

Nje person nga shkodra thote se e ka takuar bleonen ne nentor te 2018 ne ulqin dhe tregoi ne emision ate qe i ka thene vajza. Ju falenderoj si staf qe keni bere nje pune shume te mire. Ne nentor 2018 kam qene ne ulqin dhe aty kam pritur pronarin per pune, ne trotuar esht afruar nje vajze 13 14 vjece dhe me ka thene babi a po me njeh?  Tha jam bleona mata vajza e bukurie mates nga kukesi. Me tha a po me con ne shtepi. une mendova se eshte nje vajze nga ulqini spo e besoja por pasi u ktheva nga ulqini mora gazetaret e report tv dhe i tregova per ngjarjen. per keto detaje jam gati te bashkepunoj per ti cuar gazetaret ne vendin ku ndodhi ngjarja. imazhin e vajzes e kam gjithnje me ato sy qe e kam are ne televizor por ishte shume e dobet fizikisht. Ishte vetem ne Ulqin afer nje shkolle perballe nje marketi ne qender te ulqinit tha deshmitari.