Kapet rob Blendi Fevziu? Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit, reagon për herë të parë gazetari (Foto)

Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu ka reaguar për herë të parë pas fotos qesharake që theu rrjetin. Në foton e montuar shfaqej Fevziu i zënë rob në Ukrainë.

Postimi i Fevziut

Me ne fund mora vesh nga lajmet qe jam zene rob ne Ukraine. Sic e shihni barku nuk le fare vend per performance ushtarake. Pa llogarit mungesen e flokeve qe ben te te thaje koka nga i ftohti.

Gjithsesi zgjidhja me e mire e luftes do kishte qene qe ruset te dorezonin vertet armet dhe te refuzonin te luftonin kunder nje vendi me te cilin kane qene per vite vellezer dhe ndaj te cilit po kryejne nje agresion duke shkelur cdo traktat dhe te drejte nderkombetare. Dhe duke marre njekohesisht ne qafe edhe miliona ruse te thjeshte qe jane kunder kesaj lufte. #freeukraine