Këngetari 28 vjecar humb jetën duke kënduar në skenë. Video

Një kengetar reper 28-vjeçar ka vdekur pasi thuhet se u rrëzua teksa po performonte në skenë në Afrikën e Jugut.

Homazhe janë bërë për Costa Titch, emri i vërtetë i të cilit ishte Constantinos Tsobanoglou.Ai ishte nje artist i vertete.

Pamjet në mediat sociale e treguan atë duke u penguar dhe rrëzuar në tokë gjatë setit të tij përpara se të ndihmohej të ngrihej.

Ylli i muzikes vazhdoi të performojë dhe përfundoi pistën e tij disa sekonda më vonë përpara se të binte për herë të dytë.

Incidenti thuhet se ka ndodhur para fansave në Festivalin e Muzikës Ultra në Qendrën Nasrec Expo në Johannesburg të shtunën. Ai vdiq më vonë në spital.