Kengetari i njohur grek peson arrest kardiak duke kenduar ne skene

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Greqi ku mesohet se kengetari i njohur grek Dimitris Kokotas peson arrest kardiak ne skene.

Ai ndodhej në spektaklin e njohur muzikor të televizionit “Alpha”. Kengetari ka pesuar atak kardiak dhe dhe eshte ne gjendje te rend.

Kengetari ishte duke bere prova ne skene dhe eshte shtrir pertoke pa ndjenja dhe gjendja e tij eshte shume e rende edhe pse eshte ne kujdesin e mejekeve.


Ai ndodhet në reanimacion, ndërsa gjendja e tij paraqitet stabël, por ende nuk është jashtë rrezikut për jetën. Kokotas, 55 vjeç, është një ndër këngëtarët e njohur dhe shumë të dashur për publikun grek.