Keto jane qytetet qe temperaturat do te shkojne 40 grade diten e shtune

0
996

Sinoptikania Lajda Porja eshte shprehur se nga dita e shtune priten reshje shiu ne vendin tone. Mendohet se shiu do te bie ne zonat malore.

Por edhe pse do te kete reshje shiu temperaturat do te jete te larta.

Ajo ka thene se:”Temperatura shumë të larta do të ketë e shtuna dhe e diela, e shtuna megjithëse do të ketë vranësira dhe reshje, presim të kemi temperatura deri 39-40 gradë dhe rriten gjatë ditës së diel. Sot gjatë natës do të kemi qarkullim të masave ajrore nga veriu i Afrikës që tashmë kanë qarkulluar në Mesdhe duke u futur dhe në territorin shqiptar. Ndonëse në periferi, Shqipëria do jetë nën ndikimin e kësaj vale të nxehtë e cila do të nisë ditën e premte dhe do të qëndrojë deri në mesin e javës tjetër”.

Keto jane qytete qe temperaturat do te shkojne 40 grade Elbasan, Berati dhe Shkodra.