Kishin 50 vjet martuar, burri i rrefen gruas se e kishte genjyer gjate gjithe jetes por doli se edhe ajo…

50 vjet ata ishin bashk dhe ishin te lumtur me njeri tjetrin megjithese ata ishin te varfer ata e donin njeri tjetrin shume.

Gjithmon uleshin ne parkun para shtepis dhe hanin kekun bashk dhe bisedonin shume per problemet e jetes.

Por pjesa me e bukur ishte qe burri hante vetem anet e kekun ndersa gruas i linte mbushjen e tij dhe kjo i pelqente shume asaj.

Kur nje dite burri ishte pak pa qejf vendos t`i rrefeje te shoqes nje gje te rendesishme duke i thene:
‘Ne jeten time kam dashur gjithmone te te beje te lumtur por une dua te te rrefeje se te kam genjyer gjate gjithe jetes tone.’

E shoqja nuk e kuptonte pse dhe mbeti e habitur. Plaku vazhdoi : ‘Une kurre nuk i kam pelqyer koret e kekut.’

E pasi pane njeri tjetrin duke buzeqeshur gruaja i thote:
‘As une nuk e pelqej pjesen e mbushjes por kam dashur te te bej ty te lumtur e te thoja se me pelqen mbushja ngaqe mendoja se ty te pelqente korja’.

Tani te gjithe emocionohemi e kur shohim kete lloj dashurie pa kushte!