Koronavirusi, flet pacientja e shëruar në Itali: Mos u alarmoni, grip normal, një kokërr kam pirë, s’kisha as temperaturë

400 ka shkuar numri i te prekurve nga virusi ne Itali dhe eshte shperndaj ne qytete te ndryshe te veriut e deri ne jug te vendit.

Mbi 50 perqind e te infektuarve po kurohen ne shtepi pa shkuar ne spital pasi nuk eshte nevoja ndersa nje vajz nga Lombardia qe ishte sheruar thote se kam qene shume mire dhe e kalova shume lehte kete virus.

47-vjecarja tregoi se koronavirusi është një grip si gjithë të tjerët dhe nuk ka asgje te vecante.

“Nga çfarë të kem frikë? Është një grip normal nuk e humb jeten nëse nuk se sëmundje të tjera. Njerëzit janë shumë në panik dhe është bërë më shumë e madhe sesa është në të vërtetë. Më bëri përshtypje një burrë i terrorizuar me maske, i cila thoshte rrugëve që do të infektohemi të gjithë. Më duket se jemi bërë të gjithë si budallenj”- tha 47-vjecarja për corriere.it.

E pyetur se si e kishte kaluar periudhën e shërimit ajo tha se i hiqte këpucët vetëm kur shtrihej për të fjetur.