“Kujdes pasditen e sotme..”/ Moti merr kthesën e papritur, çfarë pritet të ndodhe?

0
368

Surprizat e motit nuk kanë të ndalur. Mëngjesi i sotëm nisi me reshje të dobëta shiu, por meteorologia Tanja Porja tha se pasdite priten surpriza.

“Pas mesditës priten reshje të dendura shiu. Temperaturat nuk kanë ndryshuar, variojnë deri në 25 gradë Celsius.

Reshjet do të jenë informacioni kryesor i ditës së sotme.

Nga mesdita dhe në vijim vijnë fuqizim i vransësirave që do të sjellin reshje të dendura shiu.

Reshjet e shiut do të zgjasin deri në mesnatë, por edhe gjatë orëve të para të ditës së nesërme”.

Porja tha se fundjava do të jetë me mot të mirë.