Kulaç

0
550

Përbërësit

400 gr miell
200 gr kos
1 vezë
1 lugë kafeje sodë
kripë

Përgatitja
1
Marrim një tas ku shtojmë të gjithë përbërësit një nga një dhe zemë brumin derisa të forcohet, përreth gjysmë ore.
2
Në tavën ku do ta pjekim kulaçin, hedhim pak vaj dhe e lyejmë mirë.
3
Hapim brumin në tavë dhe e fusim në furrë për 30 minuta në 180 gradë Celsius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here