Lajm i fundit/Humb je ten Shqiptarja e pare nga koronavirusi ne Shqiperi

Shenohet njeriu i pare qe humb jeten nga koronavirusi ne Shqiperi pas 10 ditesh qe virursi ka hyre ne Shqiperi.

Ajo 73 vjecarja nga Durresi u kthye nga Italia 10 dite me pare dhe pasi disa ditesh ne spitalin e Durresit ajo diten e sotme do transportohej per ne Tirane por nuk ka mundur te shkoj drejte QSUT dhe ka nderruar jete ne spitalin e Durresit.

Ky eshte rasti i pare ne Shqiperi dhe shpresojme te jete dhe i fundit.

E moshurara u infektua ne Itali dhe pasi vjen ne Shqiperi ka takuar shume persona biles ka shkuar dhe nje vaki per te bere vizita.

Plus kur ka ardh ne spital ka infektuar dhe personelin e spitalit te Durresit sepse nuk ka treguar qe ka ardhur nga Italia.

Ndaj shpresojme qe situata ne Shqiperi te behet me mire.Dhe ngushellime per 73 vjecaren.