Rritet numri i te prekurve me koronavirus ne Shqiperi.Ja sa ka shkuar numri sot.

Pasi Shqiperia eshte bere pjese e virusit tashme numri do jete ne rritje cdo dite sepse virusi do 10 dite qe te behet aktiv.

Ndaj do ishte mire qe te rrini ne shtepi dhe te ruani familjen tuaj.

Ministria e Shendetsise diten e sotme ben me dije se jane dy raste te reja me koronavirus dhe tani numri shkon ne 12.

Te prekurit e pare vijne nga Italia dhe aty jane infektuar dhe keto persona qe vijne nga Italia kane infektuar njerez te tjere te familjes dhe komshi.

Sipas Kryeministrit Rama numri do te rrite deri ne 20 apo 30 por ne duhet te ndjekim rregullat e reja per ta izoluar virusin.

Te gjithe duhet te largohemi nga klubet palestrat pubet dhe vendet qe mblidhen shume njerez.

Ndaj me shume kujdes