LAJM I FUNDIT/ Ndahet nga jeta Mjekja e njohur, Ministri Peleshi i hidhëruar nga lajmi, dedikim prekës (Foto)

0
30

Ka ndërruar jetë mjekja dhe ushtarakja Edlira Kukeli e cila mbante gradën nënkolonel. Lajmi është bërë me dije nga Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.“Forcat e Armatosura kanë humbur një mjeke të mrekullueshme dhe një ushtarake të përkushtuar. Ngushëllimet më të sinqerta familjes së nënkolonel Edlira Kukeli, e cila për mbi 26 vjet shërbeu në strukturat më të rëndësishme shëndetësore të FA.

U prehtë në paqe!”, shkruan Peleshi.