Lajm i mire per ata qe kane dollar. Kursi kembimit ndryshon ja sa u rrit dollari dhe eshte ulur euro

0
55

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 22 shtator, me 117.6 lekë dhe është shitur me 119.1 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rritje të lehtë.

Sakaq monedha evropiane euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë për të disatën ditë me radhë, duke treguar një farë qëndrueshmërie.

Në nivele të njëjta ka qëndruar dhe paundi britanik, i cili sot blihet me 132.2 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka shënuar sërish një rritje të lehtë, pasi blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 122.2 lekë.