Lajme te mira per motin. Ja cfare pritet te ndodh te shtunen

0
159

Masa mjaft të ftohta ajrore po mbizotërojnë ne vendin tone dhe ne Kosove.

Në këto çaste masa e ftohtë ajrore gjendet pikërisht mbi territorin e Kosovës dhe Shqiperise më e theksuara dhe kështu pritet të jetë edhe nesër (e premte), por me tendencë të fillimit të rritjes graduale të temperatures.

Vranësirat në pjesën më të madhe janë të thata, por vende-vende po kushtëzojnë nga rrebeshe shiu e në disa male të larta fjolla bore. Kjo masë esktreme e ftohtë ajrore pritet të largohet dhe e shtuna dhe e diela pritet temperaturat te rriten.