Lekundje termeti ne vendin tone. Ja ku ishte epiqendra

Nje termet ka lekundur vendin tone por fatmiresisht magnituda ishte 3.5 ballë dhe nuk ka pasur probleme.

Termeti eshte regjistruar ne zonen e Elbasanit me magnitude 3.5 ballë dhe thellesi 13 km.

Ekspertet thone se nje termet i tille eshte normal dhe nuk ka problem apo pasoja ndaj nuk ka gje per tu shqetesuar.

Termtete te tjera jane regjistraur dhe ne Ballkan ne muajin shkurt po fatmiresisht nuk ka pasur te lenduar apo deme ne materiale. shiko.news