10 vjecarja ben thonjte nena paralajmeron te gjithe per rrezikun qe mund tju ndodhi

Nje nene e re ka ngritur nje pralajmerim per nje rrezik qe po shtohet tek brezi i ri. Vajza e saj 10 vjecare ka bere thonjte me akrilik dhe ajo ka treguar se e bija ka qare pa fund nga dhimbjet.

Paralajmerimi i ashper vjen nga pervoja e saj gjate pushimeve verore. Si gjithmone vajzat gjate veres eksperimentojne me veshje apo stilim e qe nuk u lejohen ne vere (perfshire ketu lyerjet e flokeve, thonjve apo tatoo te rreme).

Keshtu ndodhi edhe me 10 vjecaren ne fjale te cilen e ema e lejoi te vinte thonje akrilik. Por nje dite ajo pa dashje kapi gishtat e njeres dore ne dere dhe ne te njejten kohe iu thyen thonjte qe kishte vene se bashku me thonjte e veta te ngjitur me ato fallcot.

Ngjarja u perkeqesua pasi vajzes iu infektuan thonjte poshte dhe iu shtuan me tej dhimbjet.

Ajo doli në TikTok disa ditë më vonë për të ndarë një video për nënat e tjera:
“Mos lejoni që vajza juaj 10-vjeçare të ketë thonj akrilik, të gjatë, sepse kështu ndodh”, tha mamaja që ishte penduar
Ndërsa ngriti dorën e së bijës për të treguar dëmin që i ka ndodhur.
“Dhe tani ajo nuk mund t`i heqi dot dhe po qan nga dhimbja e thonjve të thyer”/shiko.news