Me humorin e tij ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve/ Behar Mera feston sot ditëlindjen, sa vjeç bën aktori i mirënjohur shqiptar

Behar Mera është një nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Humori i tij ka rrëmbyer zemrat e gjithë admiruesve të tij. Prej shumë vitesh aktori i humorit është pjesë e estradës shqiptare ku numëron shumë role si në kinema, por gjithashtu është në estrada përkrah shumë aktorëve të tjerë.

Sot aktori ka ditëlindjen dhe feston 60 vjetorin e lindjes.

Mera aktualisht është aktor në Klanifornia dhe shfaqet çdo të shtunë në ekran ku merr “duartokitje” të shumta nga gjithe publiku.

Behar Mera ka dy vajza nga martesa e tij ku Iva Mera, vajza e vogël e aktorit është e njohur në ekranin shqiptar pasi ka moderuar disa emisione. Gjithashtu ajo ka dalje të shpeshta në ekrane përkrah babait.