Mjekja e famshme thote sekretin: Ja çfarë duhet të bëni çdo ditë që të shëroheni nga çdo sëmundje!

Ja disa keshilla per nje shendet te mire dhe te jesh larg ilaceve dhe te jetosh nje jete te lumtur dhe te qete.

Mjeket japin keto keshilla per te gjithe ne dhe ju te kujdesni per trupin tuaj.

Zgjohuni heret dhe beni ecje ne ndonje koder apo ndonje vend me pyje per te thithur ajrin e paster qe ata kane.

Ecni ne rere zbathur sepse kjo ju ben shume mire.

Pini uje nga shishe qelqi dhe un te paster apo burimor.

Ushtrohuni ne ajrin e paster dhe beni ushtrime.

Ecni cdo dite nga 20 minuta dhe shtojeni nga 10 minuta cdo dite.

Flini sa me heret dhe zgjohuni heret.

Hani sa me shume fruta perime bio.

Behuni pozitiv dhe buzeqeshni dhe do te keni jete te lumtur.