Mos më detyroni të…”, Rama ngre alarmin dhe thote se do kthe perseri karantinen nese….

Kryeministrin Edi Rama ka dalur ne nje deklarate pasi te infektuarit po shtohen cdo dite dhe shifrat po rriten dhe njerezit nuk po kane me kujdes dhe as nuk e ruajn me distancimin social.

Ai thote se nese shifrat rriten ndjeshem mund te perseritet perseri karantina ndaj duhet shume kujdes.

Kryeministri tha se prej tre ditësh ka më shumë shtrime në spital se në kulmin e epidemisë.

Ja se si shprehet ai:“Të respektojmë ato rregulla të thjeshta apo do bëjmë si lopa që thotë populli që i bie me shqelm kovës së qumështit pasi e mbush. Jam shumë i shqetësuar dhe dua që ta dini se nuk kam ndërmend të rri të bëj sehir se shumëkush e ka harruar fare se armiku i padukshëm ka ikur. prej tre ditësh ka më shumë shtrime në spital se në kulmin e epidemisë”, deklaroi Rama.

Ndaj jeni te kujdeshem dhe ruani distancimin social.

video