Moti ndryshoi perseri ja cfare pritet ne javen qe do vij

Kjo jave pritet te kete reshje te lehta shiu ne vendet fushore te jete me e ftohte nga java qe lame pase.Java qe kaloi ishte me temperatura me te larta ndaj kjo jave qe vjen pritet nje ulje te temperaturave.

Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës dhe javes qe vjen moti pritet te ndryshoje dhe te jete me reshje shiu ne vende te uleta dhe ne vende malore pritet reshje te lehta debore.

Por java do te jete e ftohte dhe metereologet thojne se do të kemi rënie të temperaturave kryesisht në mëngjes, ndërsa mesdita do të jetë me diell dhe tempereraturat do të luhaten në 13-14 gradë.

Ky muaj po shkon dhe nuk behet fjale per reshje debore ne qytet shqiptare dhe ky muaj mbyllet vetem me reshje shiu dhe dite te ftohta ndaj beni kujdes se megjeset do te jene te ftohta.