Ndahet nga jeta ish-lojtari legjendar i Kombëtares Shqiptare

Ish-portieri i Partizanit dhe Kombëtares në vitet 70-të, Bashkim Muhedini është ndarë nga jeta në moshën 74 vjeçare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku jetonte prej kohësh. Pas problemeve me shëndetin, Muhedini nuk ka mundur të fitojë ndeshjen më të madhe.

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares

Pjesë e Partizanit deri në vitin 1976, Muhedini ka qenë një nga portierët që ka mbetur në memorien e tifozëve të asaj kohe për pritjet spektakolare. Bashkim Muhedini lindi më 16 prill të vitit 1948 dhe kontribuoi për disa vite pranë skuadrës së Partizanit. Muhedini do të mbahet mend dhe për ndeshjet e luajtura me ekipin Kombëtar në vitet 70-të duke koleksionuar dhe nderuar në 7 ndeshje fanellën kuqezi.